VÝLETY

Arboretum Bulovka - https://www.mesto-frydlant.cz/dr-cs/8913-arboretum-bulovka.html.

V okolí je toho mnoho k vidění, ale nejkrásnější je opravdu ten "konec světa"... Tak jen pár tipů kdybyste měli chuť něco vidět, někoho potkat....

Pekárna Na mariánské stráni - přímo ve vesnici Dolní Oldříš působí ve své pekárně Šárka Nemešová. Podívejte se na její web a zamluvte si denní zážitek plný vůně pečiva. https://www.na-marianske-strani.cz/ 

Město Frýdlant v Čechách

Nad městem Frýdlant v severních Čechách se na čedičové skále nad řekou Smědá vypínají středověký hrad a renesanční zámek, které jsou jedním z nejvýznamnějších památkových komplexů u nás.

Veřejnosti byl hrad, jehož historie spadá až do první poloviny 13. století, zpřístupněn už v roce 1801, čímž se stal nejstarším hradním muzeem ve střední Evropě. 

U Višňové v samém severním cípu Čech se ve Frýdlantském výběžku, jen co by kamenem dohodil od hranice se sousedním Polskem, nacházejí Pohanské kameny.

Na hezkém návrší se tady k nebi tyčí skupina mohutných žulových kamenů - dva podstavce a na nich položený "stůl". Kameny byly dlouho považovány za místo pohanských rituálů, dnes je ale jasné, že prohlubně na nich vznikly přirozenou cestou, jejich název jim však zůstal.

Na https://www.ceskehory.cz/cyklotrasy/frydlant.html najdete cyklotrasy Frýdlantského výběžku (okolo zbrojnice vede trasa 3006) a rozhodně nebudete litovat. Každý kdo projede okolo na kole si libuje, jak jsou trasy málo frekventované.